קבלת החלטות

תהליך קבלת החלטות – 5 טיפים יעילים

כשאנחנו רוצים לשנות, לשפר, לבנות או לתקן משהו בחיינו, קבלת החלטה לעשות זאת היא אולי הנקודה החשובה והמהותית ביותר בתהליך. היא קובעת אם יצליח התהליך, כמה זמן הוא יארך וכמה זמן הוא יחזיק מעמד. אם קיבלנו החלטה באופן רעוע, לא עקבי או לא בטוח אין ספק שהתהליך יושפע מכך בצורה עמוקה.

קרא עוד


5 טיפים לזוגיות טובה יותר וארוכה יותר

רובנו מחפשים זוגיות. כאלו אנחנו כבני אדם. יוצאים כל אחד, עם מטעניו האישיים והרגשיים לעולם לחפש את בן או בת הזוג המתאימה לנו, מחפשים כתבות עם טיפים לזוגיות טובה, מבקשים מחברים להכיר לנו. בשביל חלקנו המסע קצר ובשביל חלק אחר המסע ארוך, מפרך ומתיש.

קרא עודאימון קוגניטיבי התנהגותי

אם אתם מרגישים ששום דבר לא עובד בשבילכם, שהטיפולים שניסיתם היו ארוכים מידי, לא מספיק מחוברים למציאות או לא מייצרים שינוי אמיתי – כדאי שתנסו את הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. מהו אימון קוגניטיבי התנהגותי? על אילו עקרונות הוא מבוסס? ומה זה אומר מבחינה מציאותית? על כל אלו נדבר מיד.

קרא עודאהבת אם ואב

לגדול בלי אהבת אם ואב: איך זה נראה מהצד של הילדים

שונאת אותה. שונאת את הפרצופים שלה, את הפרצוף המכוער שנהיה לה כשהיא צועקת ואת השפתיים שלה שיורדות כלפי מטה. אהבת אם. ממש. שונאת שהיא לא צפויה. כל שנייה יכולה להתפרץ פתאום. שונאת שהיא צורחת על אבא, ומקללת. שונאת שהוא מקלל אותה בחזרה. כל היום הם צורחים וצועקים אחד על השני. וגם עלי. בטח הולכים להתגרש. שיתגרשו. אולי ככה יהיה שקט בבית הזה.

קרא עוד


למה הוא לא יוזם

לא מבינה למה הוא לא יוזם? אולי כי הוא אוהב אותך מידי

"היא הולכת לעזוב אותי.. בגלל זה אני מתקשר. היא אומרת שנמאס לה שאני לא יוזם כלום אף פעם." זה היה אחד המשפטים הראשונים שאמר כשהתקשר בשעת ערב מאוחרת. "אני לא יכול לחשוב על לאבד אותה והיא הולכת לעזוב אותי. זה ברור לי".

קרא עוד