הכנה לראיונות עבודה

הכנה לראיונות עבודה

שוק העבודה הוא שוק לא קל בימינו, התחרות קשה והציפיות והדרישות מהעובד הולכות וגדלות. ככל שאדם מגיע מוכן יותר לראיון, מבין את הגדרת התפקיד ואת מה שמצופה ממנו, מתכונן לשאלות שיעלו ומכין עצמו – מבחינת מה להגיד ואיך להגיד – כך יהיה רגוע יותר, ממוקד יותר ובהיר לגבי התשובות שייתן למראיין.

 

הכנה לראיונות עבודה

הכנה מקיפה לראיון עבודה תורמת רבות להצלחה בראיון ולרושם שישאיר המרואיין על המראיין. בהכנה לראיונות עבודה נתמקד בנושאים אלו:

> התמקדות – בחינת אופי החברה, אופי ראיון העבודה, הגדרת התפקיד והאם הוא מתאים לי.

> הצגה עצמית – הכנה להצגה עצמית ולשיווק עצמי באמצעות סימולציות.

> הכנה – איך לענות על שאלות נפוצות בראיון עבודה. נדון ביכולות, היתרונות והדברים לשיפור.

> שפת הגוף – עמידה, אופן הכניסה לחדר, איפה מניחים את התיק, טון הדיבור, המבט, לחיצת יד וכו'.

> לבוש – בהתאם למה שנרצה לשדר.

> פרזנטציות ומצגות – מה להביא, גיבוי והכנה למצבים היכולים לתפוס אותי לא מוכן.

> רוגע – טכניקות הרגעה ונשימה.

הכנה לפגישות ושיחות חשובות

פגישה חשובה היא כל פגישה/שיחה שיש לה משמעות חשובה עבור האדם המתכונן לערוך אותה.

ניתן להתכונן לפגישות ושיחות בנושאים שונים כגון – פגישת הכרות עסקית ורצון לשיתוף פעולה עתידי, פגישה עם המעסיק להעלאת השכר או לבקשת קידום, שיחה עם שותף לעסקים על נושא מסויים, ניהול משא ומתן בנושא ספציפי וכו'.
או לחילופין
שיחה בין הורה לנער\ה מתבגר\ת, בין בני זוג, שיחה בין אחים שלא מדברים זמן רב, שיחה בין שתי חברות על חברות שעלתה על שרטון, ועוד.

ההכנה לפגישה גורמת לנו להיות מוכנים יותר למה שיכול לקרות בשיחה, ומודעים יותר למטרתה ולתחושותינו. האימון על השיחה עוזר לנו לסדר את מחשבותינו, להתכונן, להתמקד, לתכנן את מה שנרצה להגיד, ולהתאמן על להגיד את הדברים באופן הנכון, ובצורה הברורה ביותר.

איך זה קורה

שיחות ההכנה מתבצעות באופן חד פעמי, וכוללות מפגש אחד או שניים, כל מפגש כשעה וחצי. הדגש בשיחות אלו הוא על הכנתכם לראיון העבודה או יום המיון, לשיחה או לפגישה, כך שתגיעו מוכנים ותשיגו את התוצאה הטובה ביותר שביכולתכם להשיג.

אחוזי ההצלחה בכל אחד מהמקרים המתוארים עולים באופן דראסטי עם שימוש בכלי ההכנה.